תפריט
סיבים » מיגון ואבטחה » אינטרנט עבור אפליקצית מצלמות אבטחה – מה הן המגבלות לADSL?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

שיחות תמיכה טכנית עם מפיצי ומתקינים של מצלמות אבטחה נפוצות למדי, ואחת התלונות הנפוצות ביותר היא המהירות של וידאו ה-CCTV בצפיה מרחוק על ידי שימוש באינטרנט. במאמר זה נסביר מה באמת משפיע על מהירות הצפייה באפליקציה ונבין האם הבעיה היא באמת במצלמות?

במאמר אתייחס לחיבור לאינטרנט ADSL אך הוא תקף גם עבור תשתית אינטרנט שאינה מבוססת ADSL.

ברוב המקרים, הבעיה מגיעה מקישור האינטרנט או מהגדרה לא נכונה של ציוד התקשורת (הנתב).

בטכנולוגיית ADSL, מהירות ההורדה גדולה בהרבה ממהירות העלאה.

אבל מה קורה מאחורי הקלעים? למה חיבור ADSL לא מאפשר סטרימינג של וידאו באיכות טובה ממצלמות אבטחה? ישנן כמה סיבות אשר ציינו מטה:

1. ADSL קישור אסינכרוני

משמעות ה-'A' ב-ADSL היא "אסינכרוני", הכוונה היא שמהירות ההורדה (מהאינטרנט אל המשתמש) ומהירות העלאה (מהמשתמש אל האינטרנט) שונות אחת מן השנייה, ומהירות העלאה היא נמוכה בהרבה ממהירות העלאה, ברוב המקרים מהירות העלאה היא כשלושה עשיריות ממהירות ההורדה. נחשו באיזו מהירות משתמשות המצלמות כדי לשלוח וידאו אל האינטרנט ולאפליקציה? נכון מאוד. מהירות העלאה – היא זו שמשמת לשידור הוידאו לצפיה מרחוק.

משמעות הדבר היא שכאשר אנו קונים קישור של 100 Mbps (מהירות אינטרנט), זוהי מהירות ההורדה. בדרך כלל מהירות ההעלאה תהיה בערך 3 Mbps.

2. מהירות ממוצעת

ספקי האינטרנט אינם מספקים 100% מן המהירות, אם תקראו את האותיות הקטנות של החוזה, תמצאו כי יש אחוז מינימלי אשר הם חייבים לספק. הכול תלוי במדינה שלך ובספק שלך, אבל ברוב המדינות מהירות ההורדה הממוצעת היא 10% ממהירות הכוללת של החיבור.

3. שיתוף חיבורים

זה נפוץ בבתים ובבתי עסק שבין חיבור ה-ADSL משותפים כמה משתמשים, כך שאם אחד מהם גולש בפייסבוק ומפרסם תמונות, או שולח אי-מיילים אל חברים, משתמש בתוכנת P2P (טורנט או תוכנות שיתוף קבצים אחרות) וכו', זה ישפיע על רוחב הפס הפנוי עבור המצלמות כדי לשדר את הוידאו.

מצלמת CCTV מודרנית עושה עבודה מצוינת בייצור תמונה ושידורה במיוחד בעזרת שימוש ב-H.265 Codec אשר מעביר תמונה נהדרת בלי שימוש רב ברוחב פס. ובנוסף, יש למשתמש אפשרות ליצור פרופילים שונים של שידור במצלמה ולהחליט איזה אחד יכול לקבל קצב שידור כדי להתאים את עצמו לתעבורת האינטרנט. אבל אתה חייב לדעת עם איזה חיבור אתה באמת עובד. ברוב המקרים, הבעיה אינה במצלמה. לפעמים כדאי להתייעץ עם טכנאי תקשורת ומערכות אבטחה מקצועי.

אנו בסיבים מתמחים בהתקנת מצלמות אבטחה ואינטגרציות לרשת האינטרנט, לאפליקציה ואו הזרמה לכל מטרה אנו נדע לתת פתרונות ותשתיות תקשורת אינטרנט הטובים ביותר כדי לשפר את החוויה שלך בשימוש באפליקציה! מקווה שלמדתם משהו חדש. עד הפעם הבאה מאיר.

עלול לעניין אותך גם לקרוא אודות החידושים של מצלמות אבטחה לשנת 2019.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
רפאלוב מאיר
רפאלוב מאיר

מאיר MCSA מוסמך Microsoft לניהול רשתות ושרתים, מומחה להנדסת רשתות ותקשורת בעל הסמכות נרחבות בתחומי המחשוב, רשתות ואבטחת מידע. חי ונושם בקרים ואלקטרוניקה, מתכנן מערכות אבטחה ופרוטוקולי תקשורת וחולם סיבים אופטיים. תמיד שמח לעזור ולתת שירות.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאל מומחה

יש לך שאלה? השאר פרטים
ונחזור אליך עם תשובה

מאמרים אחרונים:

עשו לייק,
זה ישתלם לכם!

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אל תישאר מאחור!

הצטרף למאות אנשים שמקבלים עדכונים חמים בתחומי המיחשוב והאלקטרוניקה