התקנת מערכת אזעקה לבית

התקנת מערכת אזעקה עשויה להיות קריטית, על המערכת לעבוד ברגעים החשובים באמת מבלי לאכזב.
לכן בעת התקנת מערכת אזעקה לבית יש לבחון היטב את מקצועיות המתקין, מה סוג המערכת אותה מתקינים והתאמת הגלאים והציוד לצרכים שלכם!

במטרה לעזור ולהכווין רשמנו לכם את המאמר והמידע שנמצא בעמוד הזה. לכל שאלה ופרטים לגבי התקנת מערכת אזעקה מקצועית לבית או לעסק ניתן לצור איתנו קשר.

התקנת מערכת אזעקה לבית​ דוגמא
התקנת מערכת אזעקה לבית​ דוגמא
לקבל פרטים צרו איתנו קשר
* 15% הנחה למזמינים דרך האתר

חושבים להתקין מערכת אזעקה לבית? הגעתם למקום הנכון! אנו מתחמחים במערכות מיגון ואזעקה לבית.
כמו כן חברתינו מתמחה בהתקנה של מצלמות אבטחה.

ליייעוץ ניתן להשאיר פרטים בטופס באתר או לחלופין להתקשר ישירות לטלפון 058-444-4949 מאיר.

כיצד מומלץ לבחור מערכת אזעקה לבית

בכדי לבצע בחירה נכונה ומומלצת עבור מערכת האזעקה החדש שלכם יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

1. איזה פירמה? מאיזה מותג ומי מייצר את המערכת האזעקה?

בקניית אזעקה יש לשים לב לחברה שמייצרת את האזעקה. כיום יש המון חברות עלומות שם, מותגים סיניים, ומותגים לא ידועים שרמת האמינות שלהם אינה עולה עם קנה המידה המקובל כיום בארץ ובעולם. מערכות מסוג זה אינן אמינות ובעצם מעמידות אותך בסכנה, אם זה בהתראות שווא, ואם זה בתקשורת לקויה עם הפרוטוקולים המוגדרים.

מערכות אזעקה מומלצות

RISCO - ריסקו

RISCO - ריסקו

 • ריסקו: במהלך השנים האחרונות, קבוצת RISCO הפכה למובילה טכנולוגית בשוק פתרונות האבטחה העולמי,מערכות האזעקה והתראת פריצה של ריסקו מותקנות אצל מיליוני לקוחות מרוצים ברחבי העולם ומשרדים אזוריים ברחבי העולם. המוצרים של חברת ריסקו מיוצרים בישראל.
PIMA - פימא

PIMA - פימא

 • פימא: את המוניטין שלה כמובילת שוק מערכות האזעקה בארץ רכשה פימא, תודות לאמינות הגבוהה של המערכות שלה לצד פשטות השימוש. מתקינים ולקוחות יכולים להנות מהצורך בתחזוקה מזערית של מערכות פימא, תודות לאמינותן הגבוהה ומספר התקלות המזערי בהן. גם פימא הנה חברה ישראלית המייצרת את מוצריה בישראל.
Visonic - ויסוניק

Visonic - ויסוניק

 • ויסוניק: נכון להיום נפוצה מעט פחות בשוק הישראלי אך עקב רכישה של חברה אמריקאית. מערכות האבטחה של ויסוניק גם כן מצטרפות לחברות הטובות והאיכותיות עבור מערכות אזעקה מקצועיות לבית ולעסק.
ישנן חברות ויצרניות נוספות אשר מייצרות מערכות אבטחה ומערכות התראת פריצה אמנם, מניסיון רב השנים של הטכנאים והמתקינים של סיבים אלו ה-3 העיקרים בשוק המקצועי בארץ.

2.מי נותן תמיכה? האם יש תמיכה טכנית למוצרים?

כאשר הנכם רוכשים מערכת אזעקה בדרך כלל האזעקה צריכה לשרת אתכם לשנים קדימה. לכן נרצה מערכת ידועה שמאחוריה עומדת חברה רצינית בעלת מחלקת שירות לקוחות ותמיכה טכנית למקרה הצורך.

הדבר יבטיח לכם מערכת עמידה ואמינה שתתפקד שנים ובמקרה של בעיה, יהיה לכם כתובת לפנות אליה ולקבל פתרון. בהשוואה למערכות להם אין נציגות רשמית בארץ או שאין להם מחלקת תמיכה שבמקרים מסויימים כאשר תתקלו בתקלה לא יהיה מנוס אלא להחליף את המערכת כולה.

מערכת אזעקה לבית

3. אזעקה מאושרת על ידי חברות הביטוח

חשוב לשים לב בכדי למנוע אי הבנות, ואי נעימות בשלב מאוחר יותר. יש לוודא שהאזעקה שאתם מתקינים מאושרת ומוכרת על ידי חברת הביטוח של הדירה שלכם. כמו כן מומלץ טרם ההתקנה, לוודא אם קיימים דרישות מיוחדות של חברת הביטוח עבור האזעקה. ישנם מקרים בהם חברת הביטוח תדרוש תוספות של גלאים וחיישנים לפי שיקול הדעת שלהם.

אנו בסיבים מתקינים מערכות אזעקה מקצועיות העומדים בתקנים ובדרישות של חברות הביטוח.

4. מס' האזורים וסוג האזורים במערכת

בטרם רכישת הרכזת יש ראשית לבצע תכנון של מערכת האבטחה בבית או בדירה. על המערכת להתאים למספר האזורים שהנכם מתכוונים לאבטח בדירה.

5. שיטת התקשורת לדיווח של האזעקה

כאשר בוחרים מערכת אזעקה יש לתכנן מראש את שיטות הדיווח של מערכת האזעקה במקרה חירום \ פריצה.  בין השיטות הנפוצות היום לדיווח על מקרה פריצה:

 • קו טלפון PSTN – חיוג למספרים שהוגדרו מראש במערכת לדיווח הפריצה.
 • שליחת SMS – עבור קו בזק קיימת אופציה למודול SMS שמבצע דיווח גם בהודעה למספרים מוגדרים מראש.
 • סלולאר GSM – חיוג על ידי רשת סלולארית, יש לרכוש סים עבור המערכת דרכו תאכל לבצע בתקשורת סלולארית.
 • תקשורת אינטרנט – חיבור האזעקה על ידי באופן קווי לראוטר, במטרה לקבל התראות במכשירים סלולארים טאבלטים ועוד באפליקציה ייעודית של יצרן האזעקה.
 • תקשורת אלחוטית WIFI – חיבור לאינטרנט בצורה אלחוטית.
 • תקשורת אלחוטית רדיו – בדרך כלל בשימוש כערוץ תקשורת לחיבור נוסף לחיבור למוקד אבטחה.

הרכיבים המרכיבים מערכת אזעקה לבית?

כל מערכת אזעקה מקצועית מורכבת מהאלמנטים הבאים:

 • רכזת – יחידת בקרה מרכזית, אליה מתחברים כלל המרכיבים של מערכת האזעקה.
 • לוח מקשים – ידוע גם כ-Keyboard. משמש לתכנות,ניטרול והפעלה של המערכת.
 • סוללת גיבוי – במקרה ובו הפורץ מנתק את החשמל בבית או במקרה של הפסקת חשמל יש לנו צורך בסוללה  לגיבוי.
 • סירנה – נצנץ או צופר, קיימים בשוק צופרים פנימיים וצופרים חיצוניים. הצופר מופעל בעת אזעקת פריצה בכדי להרתיע את הפורץ ולמשוך את תשומת הלב של השכנים והאנשים בסביבה.
 • גלאים וחיישנים שונים – בין הגלאים והחיישנים – גלאי נפח, גלאי וילון, חיישן מגנט לזיהוי פתיחת דלתות, מגנט לטריס חשמלי ועוד.
  אודות סוגי הגלאים השונים נפרט במאמר ייעודי באתר.
 • כרטיסי הרחבה – למשל מודול GSM לתקשורת סלולארית, מרחיבי אזורים, מרחיב אלחוטי, הרחבה לחיבור רשת ועוד.
מערכת אזעקה אלחוטית

מערכת אזעקה אלחוטית לבית

שאלת המליון: מה עדיף אזעקה אלחוטית או אזעקה קווית? או בכלל שילוב של השניים. התשובה מורכבת ממספר היבטים ושיקולים שונים. בדרך כלל כאשר בית נמצא במצב של שיפוץ וניתן לבצע הכנת תשתיות וצנרת עבור הכבילה של הגלאים ולוח המקשים עד לרכזת של מערכת האזעקה נמליץ לעשות כן. מהסיבה שתקשורת קווית תמיד עדיפה יותר ואמינה יותר מתקשורת אלחוטית (אל אף שמערכות אלחוטיות היום מעולות ואמינות מאוד!).

אם ובמידה אתם שוכרים את הדירה ותרצו לקחת עמכם את המערכת בעת מעבר דירה אז האופציה הטובה והמשתלמת ביותר היא מערכת אלחוטית.

איך לבחור את מערכת האזעקה המתאימה לך ביותר?

בין אם אתם עסק ובין אם ברשותכם דירה, הדרך הנכונה ביותר לבחירת מערכת אזעקה שתתאים לך היא כמובן להתייעץ עם יועץ אבטחה ואו מתקין מוסמך, שהתמחותו היא התקנת אזעקות.

נשמח לעמוד לרשותכם , לייעץ לספק ולהתקין לכם את המערכת הטובה ביותר לשקט הנפשי שלכם!

ליצירת קשר:  מאיר 058-4444949

שאל מומחה

יש לך שאלה? השאר פרטים
ונחזור אליך עם תשובה

תוכן העניינים