מצלמות חכמות – אנליטיקה

מצלמות אבטחה מתוחכמות האמנם?

אנליטיקה במצלמות אבטחה כלומר זיהוי של תרחישים הנקלטים ממצלמות האבטחה החכמות במערכת. הדוגמא הפשוטה לתרחיש נפוץ ופשוט יחסית היא זיהוי תנועה באזור מוגן \ סגור. כאשר מערכת של מצלמות אבטחה יודעת לזהות תנועה בצורה מדוייקת , הדבר יכול להועיל בחסכון של מקום אחסון במערכת ההקלטה.

דבר היוביל לזמני הקלטה ארוכים יותר ואפקטיבים יותר. מכיוון שנוכל למצוא תרחישים שקרו ברצועת זמן מסויימת מבלי לעבור על שעות רבות של הקלטה שאינה רלוונטית. כלומר אנליטיקה היא למעשה ניתוח חכם של התמונה.

לקבל פרטים צרו איתנו קשר
* 15% הנחה למזמינים דרך האתר
מצלמות IP חכמות אנליטיקה

איזה תרחישים אנליטיקה יכולה לזהות?

נכון להיום חלק מהתרחישים אותם ניתן לזהות על ידי שימוש במערכות אבטחה ומצלמות בעלות יכולות אנליטיות הינם:

  • קביעת שטח ממודר – כלומר כל תנועה בשטח שהוגדר ממוגן תוביל להתראה והקלטה של המתרחש. כמו כן אופצייה מסוג זה יכולה לשמש לזיהוי של מעבר גדר או כניסה של אדם לא מורשה.

  •  זיהוי פנים – המערכת תאפשר למצוא מקומות בהם אדם מסויים היה , על ידי זיהוי הפנים ומעקב אחריו. לדוגמא אדם אשר נכנס לחנות וגונב דבר מה , ניתן יהיה לקבל תמונה של הפנים שלו . המערכת תצלם ותשמור זכרון פנים של הנכנסים והיוצאים מה שיוכל לשמש אותנו במקרה חרום.

  •  זיהוי לוחיות רישוי LPR ומערכות ANPR – ראשי התיבות של המושג באנגלית License Plate Recogintion  כלומר זיהוי לוחיות רישוי. בדרך כלל נשתמש במצלמות IP חכמות שיודעות לזהות ולנתח לוחיות רישוי בכניסות לחניונים , שערים , כבישים פנימיים וכדומה. ניתן לבקר על שער חשמלי על ידי שמירת המספרים הנכנסים. בנוסף יתקבלו פרטים נוספים כמו שעות כניסה יציאה וכו'. למידע על מצלמות לזיהוי לוחית רישוי ניתן לקרוא כאן.

  •  ספירת אנשים – מצב זה מאפשר לנו לדעת בכל רגע נתון את מספר האנשים באתר , המערכת תשמש כCounter – מונה את האנשים. כל אדם שיכנס יגדיל את המונה ב1 , ואדם אשר יצא מהאתר יקטין את המונה. הדבר יכול לאפשר לעמוד בהגבלות של המקום לפי תקנות משטרה למשל , כמו כן לאמוד את העומסים בזמנים שונים של היום ועוד מידע סטטיסטי.

  •  עזיבת חפץ – המערכת תדע לזהות חפצים עזובים או שכוחים. לדוגמא אדם שמגיע עם תיק והולך אך התיק נשאר במקום המערכת תתריע ותזהיר על המאורע. דבר העלול לעזור גם לשוכח וגם לתרום לתחושת הבטחון של האזרחים באתר בו פועלת המערכת מצלמות אבטחה אנליטיות.
התקנת מצלמת אבטחה באיכות 8 MP.
שאל מומחה

יש לך שאלה? השאר פרטים
ונחזור אליך עם תשובה

תוכן העניינים