תפריט
סיבים » מחשבים ושרתים » מה זה סוללה למחשב נייד: הסבר מה זה סוללה, זמן טעינה, מרכיבי סוללה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

סוללה למחשב נייד הינו מרכיב די חשוב של מחשבים ניידים ושמאפשר ליהנות מעובדה כי הינו מחשב נישא תוך אפשרות לעבודה ללא חיבור לרשת חשמל רגילה במהלך 2 עד 4 שעות, כאשר לאחר פרק זמן זה יש להטעין את הסוללה במשך מספר שעות, בכדי שסוללה תוכל להפעיל מחשב נייד ללא תקלות במהלך העבודה ללא צורך ברשת חשמל.

סוללות למחשב נייד הינו פריט לא זול בכלל, אך הדבר מוצדק בכך שהיא הופכת את חווית השימוש במחשב הנישא למושלמת ומאפשרת לנצל את העוצמה שמאחורי המושג הניידות.

בדיקת רמת טעינה

בתוך סוללות של מחשבים ניידים מורכבת מערכת לבדיקת רמת הטעינה של הסוללה ובדרך כלל מדובר על סדרת מנורות המייצרות קו ויכולות לדלוק בצבע ירוק ואדום.

כאשר בעל מחשב נייד רוצה לבדוק את רמת הטעינה של הסוללה, הוא מנתק אותה מן המחשב, לוחץ על כפתור להפעלת מערכת לבדיקת הסוללה ומייד לאחר לחיצה, מתקבלים הנתונים המוצגים ע"י קו מנורות בצבעים שונים, כאשר צבע אדום מציין סוללה ריקה וצבע ירוק מציין סוללה טעונה היטב.

בנוסף מערכת הפעלה וינדוס מאפשרת להציג את אותם הנתונים ללא צורך בניתוק הסוללה מן המחשב, כאשר הפעם חיווי לרמת הטעינה של הסוללה מתבצע ע"י ציור של סוללה במסך הבדיקה עם רמת הטעינה באחוזים.

הינך מוזמן לעמוד המוגדש למושגים במחשבים

אם מחשבך מתנהג בצורה מוזרה הינך מוזמן לפנות לטכנאי מחשבים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
רפאלוב מאיר
רפאלוב מאיר

מאיר MCSA מוסמך Microsoft לניהול רשתות ושרתים, מומחה להנדסת רשתות ותקשורת בעל הסמכות נרחבות בתחומי המחשוב, רשתות ואבטחת מידע. חי ונושם בקרים ואלקטרוניקה, מתכנן מערכות אבטחה ופרוטוקולי תקשורת וחולם סיבים אופטיים. תמיד שמח לעזור ולתת שירות.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאל מומחה

יש לך שאלה? השאר פרטים
ונחזור אליך עם תשובה

מאמרים אחרונים:

עשו לייק,
זה ישתלם לכם!

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אל תישאר מאחור!

הצטרף למאות אנשים שמקבלים עדכונים חמים בתחומי המיחשוב והאלקטרוניקה