האם מצלמות אבטחה מקליטות קול והאם זה חוקי?

תוכן העניינים

בוא נודה בזה: אתה מוקלט על ידי מצלמת אבטחה כל יום.
בהשוואה להקלטת וידאו, הקלטת אודיו יכולה להיות יותר מדאיגה.
אז, אם אתה תוהה אם מצלמות אבטחה מקליטות קול?  איך יודעים אם מצלמה מקליטה קול? המאמר הזה יענה על השאלות שלך.

האם מצלמות אבטחה יכולות להקליט שמע?

אם אתה שואל: האם מצלמות אבטחה יכולות להקליט שמע?
התשובה היא: כן, מבחינה טכנולוגית.
בזכות המיקרופון המובנה שרגיש מספיק לקלוט שמע בטווח הצילום, מצלמות IP יכולות להקליט שמע ותמונה.
לחלק מהמצלמות יש חיבור שמע בשביל לחבר מיקרופונים חיצוניים, בקטגוריית מצלמות אבטחה בחנות ניתן לסנן ולבחור מצלמה לפי מאפיין זה.
אין ספק שמצלמות אבטחה עם שמע מציעות לך יתרונות ייחודיים. למשל להקשיב לתינוק, לחיית המחמד או לאורחים בלי להיות נוכח במקום.

אך עובדה בלתי נמנעת היא שמצלמות יכולות לחדור לפרטיות בשימוש לא נכון. זה מוביל לשאלה הבאה:

האם חוקי להשתמש במצלמת אבטחה שמקליטה שמע?

החוקים משתנים ממדינה למדינה ובדרך כלל הם נוקשים יותר מאשר החוקים על הקלטת וידאו. זה גם מסביר למה לא לכל המצלמות יש הקלטת שמע.
בשביל לעזור לך ללמוד אם זה חוקי במדינה שלך להקליט שמע בעזרת מצלמת אבטחה, הנה כמה גורמים שאתה צריך לבדוק:

 1. איפה המצלמה מותקנת? אם המצלמה עם הקלטת השמע מותקנת אצלך בבית בשביל אבטחה, אז ללא ספק, המצלמה מקליטה באופן חוקי. אך, בנוגע למקומות עם צפייה לפרטיות, כמו חדרי שינה, חדרי הלבשה, שירותים וכו', גם הקלטת וידאו וגם שמע אינה חוקית.
 2. האם האדם שמוקלט מסכים להקלטת שמע? לפי חוקי הפרטיות ברוב המדינות, מצלמות אבטחה לא יכולות להקליט שמע אלא אם אתה משיג את ההסכמה של לפחוד צד אחד שמשתתף בשיחה.
  במקומות כמו קליפורניה, קונטיקט, דלוואר, הוואי, אילנוי, קנזס, מרילנד, מסצ'וסטס, מישיגן, מונטנה, נבדה, ניו המפשיר, פנסלבניה, יוטה ווושינגטון, כל הצדדים צריכים להסכים בשביל שההקלטה תהיה חוקית.
  כמו כן, התקנה של שלטים שמודיעים על הקלטת שמע יכולה להיחשב כהסכמה ברוב המדינות. לדוגמה, בעלי עסקים קטנים בדרך כלל מתקינים שלט שמודיע על שימוש במצלמות אבטחה.
  מדינת ישראל נחשבת למתירנית מבחינת הקלטת שיחות, מותר להקליט שיחות מבלי ליידע את הצד השני. אם זאת החוק הנ"ל חל רק כאשר אחד הצדדים הינו חלק בשיחה. לעומת זאת האזנת סתר ללא יידוע או הסכמה של הפרט הינה עבירה פלילת שעונשה מאסר!

איך לדעת אם מצלמה מקליטה שמע

אם אתה מבחין במצלמת IP במקום ציבורי ורוצה לבדוק אם היא מקליטה שמע, כדאי לשאול את בעל המצלמה כי לא ניתן להבחין במיקרופון ממרחק. למרות זאת, ישנן מספר דרכים לדעת אם המצלמה שקנית מקליטה שמע:

 • בדוק את עמוד המוצר והפרטים הטכניים בשביל לבדוק אם למצלמה יש אפשרות של הקלטת שמע.
 • במצלמות אבטחה שמקליטות שמע, יש בדרך כלל חור קטן במצלמה.
 • הקלט סרט בעזרת המצלמה ובדוק אותו לשמע.
 • שאל את צוות התמיכה של חברת מצלמה לגבי הקלטת שמע.

חוץ מהשאלות הנפוצות על הקלטת שמע במצלמות אבטחה, הנה כמה בעיות נפוצות:

 1. מה טווח הקלטה\ איכות ההקלטה של המצלמה?

כמו שאתה יכול לנחש, הטווח והאיכות משתנה מחברה לחברה. אם אתה מעוניין לקנות מצלמה עם איכות שמע טובה, בחר באחת החברות הגדולות. דוגמיות הוידאו עם השמע יכולות להציג בפניך את איכות ההקלטה של מצלמת IP. קח לדוגמא את המצלמות של החברה Hikvision שיכולות להקליט שמע בתור דוגמה,טווח ההקלטה יכול להיות אפילו 6 מטר עם קול ברור.

 1. איך לכבות הקלטת שמע במצלמות אבטחה?

בחלק מהמקרים, תרצה לכבות את הקלטת השמע, תוכל לעשות זאת דרך המחשב או הסמארטפון שלך. התחבר לתוכנה של המצלמה, והסר את ה"וי" מהאפשרות של הקלטת שמע תחת הגדרות המצלמה.

קניית מצלמה להקלטת קול

אם אתם צריכים לשמוע או לשמוע וגם לראות מה מתרחש אצלכם בבית, בעסק  או במשרדהפתרון עבורכם הוא לרכוש מצלמה מקליטת קול. יש מגוון רחב של מצלמות עם אופציה להקלטת קול בחנות מצלמות האבטחה שלנו. מצלמות עם מיקרופון מובנה, מצלמות עם כניסות סאונד למיקרופונים מיוחדים, מצלמות שמקליטות על כרטיס זכרון, מצלמות שמתחברות לענן ועוד. לייעוץ והתאמת פתרון תוכלו לפנות לצוות המכירות של סיבים.

Facebook
WhatsApp
מייל
הדפס
רפאלוב מאיר
רפאלוב מאיר

מאיר MCSA מוסמך Microsoft לניהול רשתות ושרתים, מומחה להנדסת רשתות ותקשורת בעל הסמכות נרחבות בתחומי המחשוב, תשתיות תקשורת ואבטחת מידע. חי ונושם בקרים ואלקטרוניקה, מתכנן מערכות אבטחה ופרוטוקולי תקשורת וחולם סיבים אופטיים. תמיד שמח לעזור ולתת שירות.

חייג 058-444-4949
אולי יעניין אותך גם:
© כל הזכויות שמורות לסיבים תשתיות תקשורת
DIGITAL SOLUTIONS BY KIRYATECH
שווה לבדוק גם את: